BEN KİMİM ?


Fevziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi’ne başarı bursuyla girdiği Psikoloji (İngilizce) bölümünden erken dönemde mezun olmuştur. Lisans hayatı boyunca ; Bakırköy Prof. Dr.Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma hastanesinde, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakultesi Hastanesinde ve özel bir eğitim kurumunda stajlarını tamamlamıştır.Mezun olur olmaz, Klinik Psikoloji yüksek lisans programına katılarak Uzman Klinik Psikolog unvanını almaya hak kazanmıştır.

Yüksek lisansını ‘ İletişim Becerileri İle Yetişkinlerdeki Bağlanma Biçimlerinin Psikopatoloji Belirtileri Arasındaki İlişki ’ konulu teziyle tamamlamıştır. Tez döneminde Prof.Dr.Kerem Doksat ve Çocuk/Ergen Psikiyatristi Yrd.Doç.Dr. Neslim Doksat’dan süpervizyon almıştır. Uzun süreli olarak Bakırköy Prof. Dr.Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma hastanesi psikiyatri servisinde yetişkin hastalarla çalışmış ve hastane bünyesindeki hastalar için düzenlenen birçok etkinlikte yer almıştır. Uzmanlık eğitimi sırasında Junior &Parents psikiyatri/ psikolojik danışmanlık merkezinde, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Prof.Dr.Mehmet Gökşin Karaman süpervizörlüğünde çocuk ve ergenlerle çalışmalarını sürdürmeye devam etmiş olup, FMV Işık Anaokullarında aktif olarak çalışmıştır.

Yüksek lisans sürecinde yetişkin bireylere ve çocuklara yönelik testlerin uygulaması ve yorumlaması üzerine pek çok eğitim almıştır. Prof.Dr. Hakan Türkçapar tarafından verilen ‘ Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’ ne katılarak; Kognitif Terapinin Depresyon, Anksiyete, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Özgül Fobiler, Panik Atak ve Sınav Kaygısı tedavisinde uygulanmasına yönelik eğitim programını başarıyla tamamlamıştır. Dr.Nevin Dölek tarafından verilen ‘Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi’ni almıştır. Dr.Harville Hendrix ve Dr. Helen Lakelly Hunt tarafından verilen ‘İmago Çift Terapisi programı’na katılarak eğitimini tamamlamıştır. Andre Ivanof Ph.D ve Anthony P.Dubose Ph.D tarafından ‘Diyalektik Davranışçı Terapi Workshop’ programına katılmıştır. Klinik Psikolog Olcay Güner ve Klinik Psikolog Nur Dinçer tarafından verilen ‘Sanat Terapisi’eğitimini tamamlamıştır. ‘Oyun Terapisi’ eğitimini Uluslararası Düzeyde Onaylı Oyun Terapisi Eğitimcisi Klinik Psikolog Mehmet Teber tarafından almıştır. 'Öğrenci Koçluğu' eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesinde tamamlamıştır. Attentioner (Dehb) terapi eğitimini ,Çocuk ve Ergen Psikiyatristi ve Psikoterapisti Uzm. Dr. R.Hülya Bingöl Çağlayan tarafından almıştır.

Şu anda yarı zamanlı olarak Amerikan Kültür Koleji Anaokulu ve Uzm.Klinik Psikolog Begüm Şişman Tufan Psikolojik Danışmalık Merkezinde çocuk- ergen ve yetişkinlerle çalışmalarını devam ettirmektedir. Aynı zamanda Avrupa Yakası Gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.